Ezgi Koleji

İNSAN DEĞERLERİ ÖN PLANDA
Eğitimin özelleşmesine karşı olan bir düşüncenin ülkedeki eğitim eksikliklerini gördükçe ,duyduğu bir gereksinimin üzerine verilen bir kararla eğitimci kökenli kişilerin açmış olduğu bir okul özelliğine sahip olan Ezgililer koleji İnsani değerleri ön planda tutan, piyasa ilişkilerinden uzak durmaya çalışan,eğitim gönüllülerinden ve eğitimciliği yaşam tarzına dönüştürmüş bir topluluk ,bu topluluğu simgeleyen bir anlayış ile eğitimini sürdürüyor

ÖĞRENCİSİNİ META OLARAK ALGILAMIYOR
Öğrencisini asla meta olarak algılamayan okul tam tersine öğrencilerin,geleceğin teminatı olarak görüldüğü bir düşünceye sahip belirli bir disiplin çerçevesinde çocukları sevgiyle kucaklayan,onların özgürce yetişmesinin önünü açan tüm çalışmaların başarıya dönüştürüldüğü sıcak bir yuva olma özelliğine sahip

KARAKTER VE ATILGANLIK EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYOR
Özel Ezgililer İlköğretim Okulu Öğrencilerinin akademik başarılarının yüksek olmasının yanı sıra okulu yaşamın bir laboratuarı gibi kullanarak yaşam başarılarını da geliştirecek karakter ve atılganlık eğitimine de büyük önem veriyor. Ezgililer evrensel değerlere açık gençler yetiştirmeyi hedefliyor.

YENİ OKULLARIN AÇILMASINA KATKI SAĞLIYOR
Okul Yarattığı marka %100 kitlesel başarıya attığı imzanın yanı sıra İl biricisi, İl ikincisi ve Türkiye birincisi ile Samsunun eğitim sıralamasındaki yerini yukarılara taşımaya devam ediyor. Ezgililer İlköğretim Okulu'nun Samsunda yaptığı ilkeli özel okulculuk eğitime gönül vermiş insanları yüreklendirip yeni okulların açılmasına da katkı sağlıyor.
OKUL DÜNYA İLE YARIŞABİLECEK BİREYLER YETİŞTİRİYOR
5 yıllık kısa sürede eğitim başarısını zirveye taşıyan Özel Ezgililer zirveye diktikleri başarı bayrağını gelecek kuşaklara da aktaracaklarından emin olarak yeni projelerle Samsun'un güvenine layık olmaya devam ediyor. Eğitim ve öğretim sistemimizde sadece yakın çevresinde değil, dünya ile yarışabilecek bireyler yetiştiriyor.

MARKA OLMA YOLUNDAKİ HIZINI ARTTIRDI
Sadece akademik başarıya yönelik çalışmayıp, yaşam başarısıyla da çok yakından ilgilenen okul sosyal etkinliklerde de almış olduğu ödüllerle marka olma yolundaki hızını artırdı. Robert Kolej,Galatasaray Lisesi, İstanbul Lisesi ,Kadıköy Anadolu Lisesi, Kabataş Lisesi,Ankara Gazi Anadolu Lisesi, Pera Güzel Sanatlar Lisesi ve Samsun da öğrenci alan fen ve Anadolu liseleri, Özel Ezgililer İlköğretim Okulunu başarılarıyla tanıyor.

OKUL VİZYONU
Öğrencinin etkin öğretmenin yönlendirici öğrenciye güven verici olduğu bir öğretim sistemi uygulayarak başarıyı yakalamak. Öğrenmenin, sadece okulda başarılı olmak için değil, yaşamın her döneminde gerekli olduğu gerçeğini öğrencilerimize hissettirerek çalışmak.
Eğitim sektöründe okulumuzu ve Türkiye'yi dünya ile yarışır düzeye getirmek.

OKUL MİSYONU
Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş demokratik laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline dönüştürebilen sorgulayıcı kendine güvenen bireyler yetiştirmek.
Hedefleri olan, hedeflerine ulaşmak için, zorlukları göze alıp, karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmeyi becerebilen bireyler yetiştirmek.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !